W ramach 6 urodzin Avalon Extreme – projektu, który wspiera i zwiększa dostępność obiektów sportowych dla OzN, 27 października miał miejsce emocjonujący wyścig ze sztafetą - #Extremalna6, organizowany w Cisnej w Bieszczadach. Wydarzenie polegało na wyzwaniu sportowym dla dwóch 6-osobowych drużyn. W myśl hasła „Prawdziwy sport jest jeden”, obok siebie rywalizowali sportowcy z niepełnosprawnością, jak i osoby sprawne.
Prawdziwa sportowa integracja w sercu Bieszczad!
Emocje od samego startu!
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, nie tylko rywalizowaliśmy, ale też pokonywaliśmy własne słabości. Każdy był równy sobie i miał tak samo trudną, pełną wyzwań trasę, z pokonaniem której niejedna osoba miałaby trudności. Tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Niemałym wyzwaniem okazało się dla wszystkich zasznurowaniu buta z zawiązanymi oczami. I naprawdę wszyscy daliśmy radę! Oczywiście była to zdrowa rywalizacja, ponieważ oprócz walki z czasem, wspólnie motywowaliśmy się na każdym kroku, co sprzyjało integracji. Oprócz wysiłku, potu i pośpiechu, było też mnóstwo frajdy i śmiechu.
Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme
Wspólne zwycięstwo
„Prawdziwy sport jest jeden” – udowadniamy to na co dzień w projekcie Avalon Extreme i po raz kolejny pokazaliśmy to podczas unikatowej sztafety #Extremalna6. Były przede wszystkim sportowe emocje, rywalizacja, adrenalina, czyli to co w Avalon Extreme lubimy najbardziej! Jak w leśnych warunkach poradzili sobie zawodnicy z niepełnosprawnością? Relację z wydarzenia można zobaczyć na naszym Facebooku oraz Instagramie, jak i na stronie biura prasowego Fundacji Avalon.
Aleksandra Kogut
6 lat pracy i obalania stereotypów
Kilka lat projektu Avalon Extreme to wiele emocjonujących imprez sportowych, treningów z różnych dyscyplin, inspirujących szkoleń. To także setki tysięcy przejechanych i wylatanych kilometrów, tysiące podniesionych kilogramów, setki godzin treningowych, dziesiątki zwycięstw i wiele zdobytych szczytów. Nie zapominamy także o utworzonej w 2017 roku Lidze Avalon Extreme Racing – pierwszej w Polsce lidze zrzeszającej kierowców z niepełnosprawnościami, którzy rywalizują jak równy z równym ze sprawnymi zawodnikami na torach w całej Polsce. Avalon Extreme to również trzy szerokie kampanie społeczne na rzecz zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami Extrasprawni, z których jesteśmy naprawdę dumni.
Aleksandra Kogut
Avalon Extreme to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon Extreme tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 230 mln złotych.