W dniach 24-26 stycznia odbyło się kolejne specjalistyczne szkolenie prowadzone przez trenerów Avalon Extreme – projektu sportów extremalnych dla osób z niepełnosprawnościami, prowadzonego przez Fundację Avalon. Dzięki niemu Tor Gokartowy w Szczecinie dołączył do mapy ośrodków sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Na czym polega szkolenie kartingowe w Szczecinie?
Motorsportem interesowałem się od zawsze. Po wypadku, do powrotu do mojej pasji zainspirował mnie Sebastian Luty – inicjator Ligi Avalon Extreme Racing. Kiedy zobaczyłem, że chłopak na wózku się ściga, wiedziałem, że też chcę wrócić do motorsportu i tak zaczęła się moja przygoda. Ogromnie cieszy mnie, że mogę być wolontariuszem podczas szkoleń kartingowych, bo chciałbym pokazać innym osobom, że ich niepełnosprawność nie stoi na drodze do realizacji pasji.
Kamil Kosela, sportowiec z niepełnosprawnością, ambasador Avalon Extreme
Szczeciński tor gokartowy na mapie sportowej dostępności Fundacji Avalon
Avalon Extreme to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych oraz ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon Extreme tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 12000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 230 mln złotych.