Na co dzień Fundacja Avalon prężnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, ale w Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, który przypadł 4 kwietnia, pochyliła się także nad losem porzuconych pupili. W ramach akcji “Prawdziwa przyjaźń jest jedna” przekonywała, że każde zwierzę jest wartościowe i warto dać mu szansę na dom, bez względu na stopień sprawności.
Prawdziwa przyjaźń jest jedna
"W Avalon Extreme od 7 lat zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnością poprzez sport, a dziś wyjątkowo z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt chcemy także zwrócić uwagę na problem wykluczenia zwierząt z niepełnosprawnością. Niestety to właśnie psom czy kotom, które nie widzą, nie słyszą, czy mają problemy z poruszaniem się, najtrudniej jest znaleźć nowy dom, a przecież są równie oddane i pełne miłości jak wszystkie inne zwierzęta. Dlatego poprzez naszą sesję chcielibyśmy zachęcić do świadomej adopcji i niesienia realnej pomocy tym bezbronnym istotom. Bo przecież prawdziwa przyjaźń jest jedna".
Aleksandra Kogut, koordynatorka projektu Avalon Extreme
Apel o pomoc
Wsparcie ofiary wojny na Ukrainie
Fundacja Avalon to jedna z największych polskich organizacji społecznych wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Działająca od 2006 roku, a od 2009 roku będąca organizacją pożytku publicznego, Fundacja umożliwia wsparcia finansowe swoich podopiecznych (blisko 12 000 osób z całej Polski), a także realizuje szereg projektów mających na celu aktywizację społeczną i zmianę postrzegania niepełnosprawności.
Avalon Extreme to projekt, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych uprawianych przez osoby z niepełnosprawnościami. Pokazując OzN jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Niepełnosprawność nie jest słabością! Często używane potocznie określenie “niepełnosprawni” Fundacja zastępuje słowem EXTRAsprawni udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych i barier nie do pokonania. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami, prowadzi drużyny sportowe oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.