W odpowiedzi na potrzeby użytkowników, Fundacja Avalon uruchomiła nową wersję portalu zbiórkowego Helpuj.pl. Stworzony, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chore serwis stanowi platformę łączącą zaspokajanie potrzeb i realizację marzeń zbiórkowiczów z radością pomagania oraz zaangażowaniem darczyńców. Helpuj.pl przyczynia się do zmiany postrzegania apeli o pomoc, jak i udzielania jej.
Nowy Helpuj.pl
Jeśli potrzebujecie wsparcia, trzeba wejść na portal i po prostu - wystarczy zacząć. Nowy Helpuj.pl jest przyjazny i intuicyjny.
Monika Szynkowska, Ambasadorka Fundacji Avalon, która zmaga się z mózgowym porażeniem dzięcięcym
W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zbiórki prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami na portalach crowdfundingowych epatują cierpieniem, wzbudzają współczucie. Staramy się, by na Helpuj.pl było inaczej. Tutaj pomaganie ma być zabawą. Darczyńca może aktywnie wspierać potrzebujących, podejmując wyzwania i dzieląc się pozytywną energią.
Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon
Helpuj.pl - wyjątkowy portal zbiórkowy
Jak wiadomo, stan psychiczny bardzo wpływa na proces leczenia i dodaje motywacji. Spełnianie marzeń jest dodatkową formą terapii.
Monika Szynkowska
Wprowadzając zmiany w portalu zależało nam na stworzeniu miejsca spotkań dla podopiecznych i ich darczyńców. W naszym przekonaniu nie tylko finanse są formą wsparcia. Obecność darczyńców i chęć zaangażowania się w pomoc nawet niefinansową ma szczególne znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego tak ważne było dla nas dostosowanie przestrzeni portalu jako miejsca sprzyjającego rozwojowi relacji.
Łukasz Wielgosz, Członek Zarządu Fundacji Avalon
Helpuj.pl jako część Fundacji Avalon
Od momentu powstania, założono w portalu 413 zbiórek i opublikowano 47 wyzwań, na rzecz których darczyńcy dokonali 16 056 wpłat, na łączną sumę 1 500 773 zł. Serwis odwiedzono 469 365 razy.
Fundacja Avalon to jedna z największych polskich organizacji społecznych wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Działająca od 2006 roku, a od 2009 roku będąca organizacją pożytku publicznego Fundacja umożliwia wsparcia finansowe swoich podopiecznych (ponad 11 000 osób z całej Polski), a także realizuje szereg projektów mających na celu aktywizację społeczną i zmianę postrzegania niepełnosprawności. Fundacja wspiera poprzez aktywną rehabilitację, umożliwia dofinansowanie wydatków związanych z najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności oraz dotyczących realizacji indywidualnych celów i pasji OzN, daje możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie, a także przeciwdziała wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami w obszarze seksualności i rodzicielstwa.