Przeprowadzone przez nas badania „Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnościami” pokazały nam skalę problemu dotyczącego wykluczenia osób z niepełnosprawnością ze sfery życia intymnego. Nie możemy się zgodzić na taką sytuację. Chcemy poszukiwać skutecznych rozwiązań, dlatego do współpracy zaprosiliśmy specjalistów, którzy wesprą nas merytorycznie oraz osoby z niepełnosprawnościami, które zweryfikują rozwiązania z własnymi potrzebami
mówi Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon.
O III Konferencji Sekson będziemy informować na bieżąco na stronie www.sekson.pl oraz na fanpage’u projektu Sekson. Tymczasem intensywnie pracujemy z naszymi ekspertami, by przygotować dla Was to niesamowite wydarzenie, które tradycyjnie będzie wyłączało tabu, a włączało wiedzę. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów!
Lusine Duryan, koordynatorka projektu Sekson.
Sekson to projekt poświęcony seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową, którego celem jest przełamywanie stereotypów dotyczących życia intymnego OzN. Na potrzeby projektu przeprowadzone zostały szerokie badania dotyczące życia intymnego OzN. Stworzona została również platforma edukacyjna wraz z Mapą Dostępności oraz wirtualną wystawą sesji zdjęciowych i filmów „Pełnosprawni w miłości”, w której bohaterami są osoby z niepełnosprawnością wraz ze swoimi partnerami lub rodzinami. Raz w roku organizowana jest konferencja poświęcona seksualności i rodzicielstwu, która jest przestrzenią do spotkania i dyskusji specjalistów z różnych dziedzin z osobami z niepełnosprawnością.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon wspiera aktualnie ponad 11 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 204 mln złotych.