To już piąte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS organizowane przez Fundację Avalon w ramach prowadzonego przez nią Projektu Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na seans filmowy połączony z ciekawą dyskusją. Formularz zapisów na spotkanie znajduje się pod linkiem.
Nowe filmowe odkrycia
Ważne tematy w rozmowie
“Podczas piątego już pokazu filmowego będziemy mówić o tożsamości płciowej w kontekście osób z niepełnosprawnościami, poruszymy temat transpłciowości i podwójnej dyskryminacji nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą: Łucja Malendowicz, transpłciowa twórczyni internetowa, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson oraz Kacper Potępski, aktywista i działacz na rzecz osób LGBTQ+. To bardzo ważne, aby mówić o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Odkrywanie tej seksualności jest szczególnie trudne, kiedy jest ona zakazana, tabuizowana. Będziemy po raz kolejny przywracać miejsce temu tematowi i oddawać głos osobom działającym na rzecz społeczności osób LGBTQ+ z niepełnosprawnościami.”
Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.
Projekt Sekson powstał w 2019 roku, ma na celu rzetelne edukowanie w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. W ramach projektu powstała platforma edukacyjna www.sekson.pl, Mapa Dostępności – wyszukiwarka dostosowanych gabinetów i /specjalistów z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, prowadzone są także spotkania live oraz cykl wywiadów #wyłączamytabu #włączamywiedzę ze specjalistami i osobami z niepełnosprawnościami. Co roku organizowana jest konferencja Sekson poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 13 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 285 mln złotych.