Jesień w Fundacji Avalon to czas ważnych wydarzeń. Księgowanie 1% podatku oraz Konferencja Sekson to dwa główne tematy, które zajmują w tym czasie zarówno podopiecznych jak i pracowników Fundacji. W tym roku jesień przyniosła ze sobą także wiele innowacji technologicznych. Organizacja nieustannie wdraża nowe rozwiązania, aby odpowiadać na oczekiwania swoich beneficjentów oraz być coraz bardziej nowoczesna i dostępna cyfrowo.
Nowa strona Fundacji Avalon
Strona internetowa jest ważnym elementem budowy marki. To wizytówka, z którą często mają kontakt osoby nie znające organizacji i na jej podstawie budują o niej swoje wyobrażenie. Fundacja Avalon jest nowoczesną organizacją i zależy nam na tym, by serwis to oddawał. Nasi użytkownicy są mocno zróżnicowaną grupą i strona musi odpowiadać na ich różnorodne potrzeby. Osoba z niepełnosprawnością, podopieczny, darczyńca, potencjalny pracownik, przyszły wolontariusz czy po prostu ktoś, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o świecie Avalon – każdy z nich powinien w prosty i wygodny sposób móc skorzystać ze strony i znaleźć interesującą go informację. Prostota, intuicyjność, dostępność – w przypadku profilu naszej działalności to szczególnie ważne!
Katarzyna Szustak Główna Specjalistka działu Komunikacji i Promocji, odpowiedzialna za projekt powstania nowe strony.
Wniosek o dofinansowanie online (elektroniczny lub rejestrowany)
Możliwość składania wniosków przez Internet jest niezwykle istotnym ułatwieniem dla naszych podopiecznych. Najważniejszym celem projektu było danie beneficjentom opcji wyboru, które rozwiązanie będzie dla nich najkorzystniejsze w danym momencie: tradycyjnie papierowo czy poprzez wniosek online.Widzimy, że ten drugi sposób z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność. Użytkownicy subkont doceniają łatwość i przejrzystość panelu do składania wniosku elektronicznego i rejestrowanego. Nie muszą już chodzić na pocztę, kupować znaczka i koperty czy martwić się o to, gdzie wydrukować formularz wniosku.
Magdalena Penda, kierownik działu Subkont.
Łatwość złożenia wniosku widać doskonale po liczbach. W październiku 2021 otrzymaliśmy łącznie 2942 wnioski papierowe. W październiku 2022 wniosków papierowych, elektronicznych i rejestrowanych otrzymaliśmy łącznie aż 4266.
dodaje.
Aplikacja mobilna dla podopiecznych Fundacji Avalon
Dzięki przejrzystej i łatwej w obsłudze aplikacji podopieczni Fundacji mogą zobaczyć aktualny stan środków na subkoncie oraz złożyć wniosek elektroniczny o dofinansowanie. W zakładce aktualności użytkownicy znajdą ważne informacje z życia Fundacji Avalon oraz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Aplikacja wysyła również powiadomienia, gdy pojawi się nowa operacja na subkoncie, zmieni się status wniosku bądź pojawi się nowa aktualność.
Jako jedna z nielicznych organizacji pomagających za pomocą subkont możemy poszczycić się własną, nowoczesną aplikacją mobilną do ich obsługi. To ogromna korzyść dla blisko 13 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski. Aplikacja umożliwia złożenie wniosku o dofinansowanie bez wychodzenia z domu, z poziomu urządzenia mobilnego.
Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.
Darowizny cykliczne
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski.
Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN, a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 13000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.