W sobotę 21 stycznia o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ostatni pokaz filmowy z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Projekt Sekson Fundacji Avalon zorganizował już 5 różnych seansów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Przed nami kończące cały cykl spotkanie. Co tym razem przygotował zespół Projektu Sekson?
Igrzyska Paraolimpijskie w filmowej odsłonie
Dyskusja na temat...
“Podczas dyskusji porozmawiam z zaproszonymi osobami o ich formie aktywizmu i działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym udaje im się zmieniać rzeczywistość i zmniejszać wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy o tym czy osoby z niepełnosprawnościami muszą być aktywistami, czy aktywizm jest dla nich dostępny i czy jest on szansą na równość praw i dostępu do usług społecznych”
kierowniczka Projektu Sekson Żaneta Krysiak
Projekt Sekson powstał w 2019 roku, ma na celu rzetelne edukowanie w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. W ramach projektu powstała platforma edukacyjna www.sekson.pl, Mapa Dostępności – wyszukiwarka dostosowanych gabinetów i /specjalistów z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, prowadzone są także spotkania live oraz cykl wywiadów #wyłączamytabu #włączamywiedzę ze specjalistami i osobami z niepełnosprawnościami. Co roku organizowana jest konferencja Sekson poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 13 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 285 mln złotych.