Już 15 października odbędzie się II Kongres Inclu(vi)sion, który ma na celu promowanie otwartości w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Ubiegłoroczne wydarzenie zapoczątkowało partnerstwo Inclu(vi)sion, do którego należy ponad 40 innych organizacji, w tym oczywiście także Fundacja Avalon. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do biznesu.
Fundacja Avalon dla rozwoju zawodowego osób z niepełnosprawnościami
Celem Kongresu Inclu(vi)sion jest stworzenie przestrzeni do dyskusji między biznesem, administracją i organizacjami pozarządowymi na temat tego, co należy zrobić, by firmy częściej i chętniej zatrudniały osoby z niepełnosprawnościami na różnorodnych stanowiskach. Organizatorzy tworząc program kierowali się najnowszymi trendami w branży HR oraz ponad 30-letnim doświadczeniem we współpracy z firmami zatrudniającymi osoby z niepełnosprawnościami.
czytamy na stronie organizatorów Kongresu.
Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnego wydarzenia dla biznesu. W Fundacji Avalon stawiamy na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami, prowadząc między innymi Projekt Kariera, który pomaga osobom z niepełnosprawnością zdobyć kompetencje i postawić pierwsze kroki na rynku zawodowym. Prowadzimy również liczne warsztaty i szkolenia z budowania różnorodnego i dostępnego miejsca pracy, bo wiemy, że osoby z niepełnosprawnościami są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach i ubogacają środowiska pracy. Idea partnerstwa Inclu(vi)sion doskonale oddaje to, co tworzymy jako jedna z największych organizacji pozarządowych, dlatego mamy nadzieję, że dołączycie do II Kongresu Inclu(vi)sion i razem z nami zbudujecie świat bez barier.
Łukasz Wielgosz Członek zarządu Fundacji Avalon
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln.